Обласний семінар «STEM-освіта у закладах дошкільної освіти: граємо, розвиваємо, навчаємо»

25 вер. 2018
25 вересня 2018 року працівниками навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» у співпраці з відділом дошкільного навчання проведено обласний семінар «STEM-освіта у закладах дошкільної освіти: граємо, розвиваємо, навчаємо» за участю керівників методичних об’єднань завідувачів ЗДО області.

Сучасне суспільство, навколишній світ, ключові підходи до навчання та виховання особистості дитини стрімко змінюються, що вимагає від педагога сформованої готовності до саморозвитку та самовдосконалення у оновленому освітньому процесі.

Тому семінар сприяв пошуку та виявленні ефективних підходів і комплексних рішень застосування інновацій STEM-навчання в аспекті розвитку здібностей дітей старшого дошкільного віку.

Розпочала роботу семінару Юлія Миколаївна Зоря, завідувач навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР», к.п.н., яка зосередила увагу учасників на актуальності STEM-освіти, яка допомагає дитині осягнути закономірності та взаємозв’язки довкілля, сформувати цілісний світогляд та сформувати основи культури інженерного мислення.

Валентина Іванівна Коновальчук, завідувач кафедри психології КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР», к.псих.н. розкрила питання «Психолого-педагогічного супроводу пізнавального розвитку здібностей дітей старшого дошкільного віку».

Про унікальні можливостіта технічні характеристики цифрового вимірювального комплексу Еinstein™ учасникам семінару розповів Качкар Євген Володимирович,методист навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ  «ЧОІПОПП ЧОР» к.т.н.

Практичним підтвердженням широкого спектру можливостей STEM-підходу в дошкільній освіті стала «Методична палітра використання STEM-технологій з дітьми старшого дошкільного віку» під час якої Алла Євгенівна Сіренко, завідувач відділу дошкільного навчання  КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР»; к.п.н. та Ксенія Іванівна Ванько, методист відділу дошкільного навчання КНЗ «Черкаський ОІПОПП ЧОР» у співпраці з методистами центру STEM-освіти продемонстрували використання на практиці методики формування інженерного мислення та використання STEM-технологій, які надають виняткову можливість виявити унікальні здібності особистості дитини старшого дошкільного віку.