Інформація про тренінг "Програмові основи і методика дитячої хореографії" тренер Шевчук А.С.

13 лист. 2018

ПРОГРАМИ ТРЕНІНГІВ

ПЕРШИЙ ступінь. ПЕДАГОГ – ВІДТВОРЮВАЧ

(Базова репродуктивна компетентність з програми і методики дитячої хореографії)

Тривалість – 1 день / 5 год

Мета семінару-тренінгу: презентація програми «Дитяча хореографія» та варіативність її впровадження залежно від потреб дітей дошкільного навчального закладу і хореографічного досвіду педагога; демонстрація елементів методики дитячої хореографії; засвоєння структури хореографічного заняття; відтворення зразків дитячого репертуару; інтегрування методики в особистий педагогічний досвід, навчання один від одного; набуття учасниками нових компетенцій.

План

1. Вступна частина. «Історія питання», «Знайомство», «Кошик очікувань», вхідна шкала рефлексії.

2. Мета, завдання, зміст і структура програми «Дитяча хореографія» (міні-презентація), варіативність її впровадження в практику роботи з дітьми (маршрутна карта; ланцюжок проблем практики).

3. Сутність методики дитячої хореографії (пізнавальна карта; фото-презентація), демонстрація поетапного формування навичок виконання танцювальних рухів (схема; практичний показ); особисті досягнення учасників у формуванні навичок дітей (демонстрація учасниками успішного досвіду прийомів навчання руху).

4. Структура хореографічного заняття, залежність змісту і типу заняття (міні-презентація).

5. Характеристика дитячого репертуару, відтворення зразків і прийомів засвоєння їх з дітьми (майстер-клас автора методики).

6. Інтегрування методики в особистий педагогічний досвід (феєрверк елементів практичного досвіду роботи з дітьми).

7. Нові компетенції та досвід учасників, найближчі перспективи, самостійне завдання на період між тренінгами, запитання – відповіді, вихідна шкала рефлексії.

ДРУГИЙ ступінь. ПЕДАГОГ-ПЕРЕТВОРЮВАЧ

(Оптимальна репродуктивна компетентність з програми і методики дитячої хореографії)

Тривалість – 1 день / 5 год

Мета семінару-тренінгу: презентація репродуктивно-продуктивного характеру впровадження програми «Дитяча хореографія» та методики роботи з дітьми дошкільного віку; демонстрація хореографічного досвіду тренера і педагогів; ретроспектива методики дитячої хореографії; відтворення зразків дитячого репертуару; засвоєння практики структурування хореографічного заняття; інтегрування методики в особистий педагогічний досвід, взаємонавчання; набуття учасниками нових компетенцій.

План

1. Інтерактивне вітання – кожний учасник готовий запропонувати, а всі – відтворити (домашня заготовка). Кошик очікувань, вхідна шкала рефлексії.

2. Майстер-клас учасників і тренера – практичне коло рухів. Учасники – відтворюють основні рухи для дітей за віковими групами (молодший, середній, старший дошкільний вік) і за змістовими лініями програми «Дитяча хореографія» (абетка класичного тренажу, образно-ігрові рухи, українські традиційні танцювальні рухи, рухи танців народів світу, рухи бальних і сучасних танців), демонструють успішний досвід методики навчання руху; тренер – уточнює виконання рухів на репродуктивному, базовому рівні, демонструє методику продуктивного виконання, формує репродуктивно-продуктивну компетентність педагогів.

3. Характеристика дитячого репертуару – «Святкування досягнень» (фото-презентація репертуару з творчого доробку учасників тренінгу). Майстер-клас тренера – відтворення зразків і прийомів репродуктивно-продуктивного засвоєння репертуарних творів з дітьми.

4. Інтерактивні вправи – інтерпретація програми залежно від внутрішніх і зовнішніх умов організації дитячої хореографії, перспективне планування (змістові лінії, форми організації, репертуар – по підгрупах з 6 осіб – підготуватися заздалегідь, принести заготовку).

5. Міні-презентація та творчі завдання – варіативність змісту, типу, структури хореографічного заняття; методична реалізація планування заняття (у підгрупах учасників тренінгу: 5 осіб у підгрупі згідно 5-ти частин заняття і 5-ти змістових ліній програми); практична реалізація побудови заняття (у підгрупах учасників тренінгу: 5 осіб у підгрупі демонструють заняття для окремої вікової категорії).

6. Майстер-клас тренера – демонстрація тренером (презентація, рухи, композиція) та репродуктивно-продуктивне відтворення учасниками поетапного формування навичок виконання базових рухів з гімнастичною стрічкою (по 8 осіб у підгрупі згідно базових рухів; міні-презентація).

ТРЕТІЙ ступінь. ПЕДАГОГ-СТВОРЮВАЧ

(Продуктивна компетентність у контексті програми і методики дитячої хореографії)

План

1. Міні-презентація теми; інтерактивне вітання; вервечка хореографічних досягнень з дітьми; проблеми практики хореографічної роботи з дітьми.

2. Продуктивний потенціал програми; розвиток креативності, набуття учасниками продуктивної компетенції (теоретичні та практичні аспекти).

3. Майстер-клас творчих завдань для дітей; міні-проекти форм організації (концерт, фестиваль, свято танцю, бал).

4. Реалізація продуктивного потенціалу методики дитячої хореографії в творчих завданнях (методичні та практичні аспекти).

5. Практична презентація репродуктивно-продуктивного дитячого репертуару і методики його впровадження.

6. Формування підготовленості учасників до презентації власного досвіду і навчання педагогів закладу, району (заняття-постановки, заняття-презентації, заняття-тренінги).

7. Святкування досягнень (нові компетенції, досвід учасників, найближчі перспективи, запитання – відповіді, вихідна рефлексія, фото-сесія).

УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ

Кількість учасників – 50 осіб і більше.

Тривалість семінару-тренінгу – 5 астрономічних годин. (Час подано без урахування перерви на обід чи кава-паузи.). Загальна тривалість – 6 годин

Вартість одного тренінгу та сертифікація – 300 грн з особи / 1 день