Як бути надійними батьками під час війни

3 квіт. 2024
Як бути надійними батьками під час війни: дивіться в анімаційних роликах від «Безпечного простору»

В Україні створили серію коротких анімаційних відеороликів для батьків і вчителів, де пояснюють, що таке стрес, як із ним боротися і як потурбуватися про себе, щоби стати надійною опорою для дитини. Над проєктом працювали фахівці програми психосоціальної підтримки «Безпечний простір», ГО «Слова допомагають» і Центру психічного здоровʼя Києво-Могилянської академії.

ПРО ЩО РОЗПОВІДАЮТЬ У РОЛИКАХ «БЕЗПЕЧНОГО ПРОСТОРУ»

Дослідження свідчать, що війна значно погіршила психоемоційний стан дітей і підлітків в Україні, зросла кількість звернень по психологічну підтримку. Першими, хто стикається з проявами стресу в дітей, є батьки та вчителі, вони мають постійно підтримувати їх, зберігаючи власні ресурси.

У першому відеоролику «Як підтримати дітей під час війни?» батькам, опікунам і вчителям розповідають про дієві способи, які допоможуть дітям опанувати стрес.

Другий відеоролик «Як стрес впливає на навчання дитини?» пояснює фізіологію стресу в дітей, зокрема роль гормонів і їхню дію.

Третій відеоролик «Як дорослим подбати про себе?» команда проєкту наповнила практичними рекомендаціями та вправами для боротьби зі стресом саме для дорослих.